Kategori:
28.1.2017

Ciddi ilişki isteyenler için, SadeceBiYemek

Yazıyı Paylaş

Bu Makale 4272 defa okundu

Ciddi ilişki arayanlar için arkadaşlık servisi SadeceBiYemek, DNA testleriyle eşleşme sağlayacak. 
İlişki arayanlar için Tinder‘ın fayda mı sağladığı yoksa bütün bir ilişki kültürüne zarar mı verdiği bir süredir tartışılıyor. Ancak Tinder ve benzeri arkadaşlık uygulamalarının hafifmeşrep yapısının ciddi ilişki arayanlara yanıt vermekten uzak olduğunu biliyoruz. Bu sayede yeni girişimleri görmeye devam ettiğimiz bu alanda SadeceBiYemek.com yeni bir çöpçatanlık servisi olarak hizmet vermeye başladı.

Geçtiğimiz Ağustos’tan bu yana İstanbul’da servis veren SadeceBiYemek, Ekim 2016’da İzmir’e açıldı ve buradaki adayları eşleştirmeye başladı. 2006’dan beri, başta MatchAndTalk’ta proje yönetimi olmak üzere farklı arkadaşlık servislerinde deneyim kazanan Ogecan Arsoy‘un kurucu ortağı olduğu SadeceBiYemek, kişiye özel bir eşleştirme ve çöpçatanlık servisi ancak bilimsel yöntemleri kullanma iddiasıyla benzerlerinden ayrılıyor. Bir diğer kurucu ortağın uzman bir psikolog olduğu servis, bireylerin bir ilişkiden beklentileri, istekleri ve karakter özelliklerine uygun olarak, ciddi ve evlilik odaklı ilişki düşünen yüksek uyumlu kişileri bir araya getiriyor.

SadeceBiYemek benzer arkadaşlık servislerinden farklı olarak sadece online değil. Servise başvuran çiftler arasında online eşleşme sağlandığında, çiftlerin bu uyumu test etmesi için bir yemek organize ediliyor. SadeceBiYemek’e adını veren bu uygulamanın hayata geçebilmesi içinse, servisin başvuruları yüzyüze değerlendirmesi gerekiyor. Yani adaylar birbiriyle yemeğe çıkmadan önce SadeceBiYemek ekibiyle görüşüyor. Bugüne kadar 400 üyeye ulaştıklarını söyleyen Ogecan, 30’dan fazla tanışma yemeği organize ettiklerini belirtiyor. Bunlar arasında 4 çift, ilişkiye başlamaya karar verip, üyeliklerini dondurmuş.

 

DNA testleriyle eşleşme sağlayacak
Eşleştirme algoritmalarını in house geliştirdiğini söyleyen SadeceBiYemek, tamamen ücretli bir servis. Yıllık üyelik ücretleri 1.200 ila 6.000 TL arasında değişen servis, algoritmalara yeterince güvenmiyor. Bahsini kimyasal çekimden yana kullanan SadeceBiYemek, yakın zamanda ten uyumuna göre eşleştirme özelliğini devreye almayı planlıyor. SadeceBiYemek’in bize aktardığına göre, ABD’de bir laboratuvar ile iş birliğine giden girişim, adaylarını DNA testleriyle eşleştirecek. Bunu premium bir servis olarak sunacak olan SadeceBirYemek, adaylardan alacağı DNA örneklerinin kimyasal analizini yaptıracak ve bu kişilerin kimlerle daha fazla uyum gösterebileceğini tespit edecek.

DNA testleriyle eşleştirme servisleri bir süredir gündemde. İsviçreli Genepartner.com, Kanadalı Instant Chemistry, İngiliz Love Gene gibi farklı girişimler biyoteknoloji ve arkadaşlık uygulamalarının bir sentezini sunuyorlar. Girişimler, yıllardır koku testleri ve kimyasal reaksiyonlarla açıklanmaya çalışılan yakınlıkları, yeniden formülleştirmeye çalışırken, adaylara da umut veriyorlar. DNA testlerinin ne denli işlevsel olduğu tartışmalı da olsa, ince eleyip sık dokuyan adayların içini rahatlatma potansiyeli var. SadeceBiYemek, bu servisi Türkiye’de sunmaya başlayabilirse, teklifini sadece bir yemekten epey ileri götürecek.

kaynak : webrazzi


Yazıyı Paylaş

Bu Makale 4272 defa okundu
Cevap Yaz


Yeni Paylaşımları Bana Eposta İle Bildir.
Yorum Gönder

İlginizi Çekebilecek Diğer Paylaşımlarımız

DİET YAPMAYA GEREK KALMADI !

Ülke olarak online yemek sipariş sitelerinden her gün verdiğimiz milyonlarca liralık si...

RESTAURANTLARIN BÜYÜK SİTEMİ !

   Online yemek siparişinde özellikle öğrenci kesiminin sipariş vermesi resta...

ANNELER MAGNETLERE DİKKAT !!!

       www.yemekmotoru.com Ailesi olarak bugün son yıllarda...

ONLİNE SİPARİŞ GERÇEKLERİ

  Küçük çaplı bir savaşa girdiğimiz bu günlerde Allah T...

Hangi Bitkiler Alerjilere İyi Gelir ?

🌱 Bitkiler ve Yiyecekler mevsiminde tüketilirse vucüt sağlığımıza iyi geldiği ...

Kilo vermenin püf noktaları

7 Adımda Kilo vermenin püf noktalarını birlikte inceleyelim. Kilo vermenin püf noktalar...

2018 bayan yaz modası

2018 bayan yaz modası Bu yaz bayanlar rengarenk cıvıl cıvıl renkler sizleri bekliyor. ...

Üyelerimize Özel Muhteşem Digitürk Kampanyası

DİGİTÜRK'E YEMEKMOTORU.COM ÜZERİNDEN BAŞVURAN ÜYELERE  SEÇTİĞİ MEN&Uum...

Online sipariş sitelerinde bilgileriniz ne kadar güvende.

Online sipariş sitelerinde bilgileriniz ne kadar güvende. Emanet et...

YEMEK MOTORU BUGÜN TÜM YURTTA

Yemek Mottor Buğün tüm Yurtta. Bundan iki yıl ön...