Kategori:
25.7.2016

İnternetten Online Yemek Siparişi Vermek

Yazıyı Paylaş

Bu Makale 8910 defa okundu

Türkiye’nin internet alanında yerini tartışmasız koruyan bir kategori online yemek siparişleri. Günümüzde insanlar hazır yiyeceklere bir hayli merak sarmış durumda ve sürekli sipariş vererek tüketmektedir.

İnternetten online yemek siparişi vermede internetin günümüz de ki yerini de unutmamak gerek. Hemen hemen her vatandaşın kullandığı akıllı cihazlar internetten online yemek siparişi vermeye elverişlidir.

İnternetten Online Yemek Sipariş Etmek Ne Kadar Güvenlidir?

Tüketicilerin online yemek siparişi etmekten çekinmesinin en önemli unsuru kredi kartı bilgilerini veya kişisel bilgilerinin çalınması kuşkusudur. Kart bilgilerinin başka bir yerde barındırıp 3. Partiler tarafından alıkonacağından, kartlarından fazla miktarda çekim yapılacağından korkan tüketiciler bu sebeplerden dolayı e-ticaret sitelerinden uzak durmaktadır. Özellikle Türkiye’de henüz gelişme dönemini yaşayan e-ticarete kullanıcıların önyargıları dem vurmaya devam ediyor. Her ne kadar son yıllarda önemli bir düşüş yaşansa ve e-ticaret siteleri kullanıcı sayılarını ve cirolarını artırmaya devam etse de hala aktif internet kullanıcısı olsa da online alışverişi hiç deneyimlememiş birçok kişi var.

İşte bu noktada herkesin kafasındaki en önemli soru işareti olan “İnternetten alışveriş güvenli mi?” sorusunu cevaplamak önem kazanıyor. Dolandırılmaktan korkan tüketicilerin aklındaki bu soru işaretlerini gidermek Türkiye’deki e-ticaret sektörünün de büyümesine yol açacağı için bu konu büyük önem arz ediyor.

İnternetten alışverişin nasıl güvenli olduğunu anlatmadan önce tüketicilerin haklarımızın devlet tarafından 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kararınca korunduğunu ve online alışverişlerin 4077 sayılı Kanun’un 9/A maddesi gereğince “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’e tabii tutulmakta olduğunu belirtmekte fayda var.


Tüketiciler Sorunla Karşılaştığında Kimlere Ulaşabilir?

Tüketicileri yine e-ticaret konusunda korkutan diğer bir durum sorun yaşadıkları ulaşabilecekleri birini bulamayacakları endişesi. Ancak işletmeciler tüzel kişiyse ticari ünvanlarını; gerçek kişilerse ad, soyadları, telefon, adres ve e-posta gibi iletişim bilgilerini tüketicilerle paylaşmak zorundalar.

Yemekmotoru.com gelişmiş alt yapısı sayesinde, vermiş olduğunuz siparişleri, siparişlerim bölümünden, anlık olarak takip etmenize olanak sunar. Konum tabanlı sipariş sistemi ile size en yakın restoranları listeler ve ürünleri sizlere sunar. Online kredi kartı alışveriş sistemi olmaması nedeniyle herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalmayacağınız yemekmotoru.com yemek sipariş sisteminde ödeme, ürün kapınıza gelmesinin ardından sağlanır.


Yazıyı Paylaş

Bu Makale 8910 defa okundu
Yorumlar
aylin   | 
 26.7.2016 18:16:46
bu siteyi henüz çok yeni duydum ve dün denedim sipariş konusunda bi sıkıntı yaşamadım sadece tuz koymayı unutmuşlardı okadar olur :)
YemekMotoru   | 
 26.7.2016 18:26:51
Aylin Hanım, \nYaşadığınız küçük sorunla ilgili işletmeye ile görüşülmüştür.\nBizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.\nYemekmotoru.com Ekibi
Cevap Yaz


Yeni Paylaşımları Bana Eposta İle Bildir.
Yorum Gönder

İlginizi Çekebilecek Diğer Paylaşımlarımız

Antalya’nın Meşhur Yemekleri

Antalya’nın meşhur yemekleriEğer Antalya iline yolunuz düşüyorsa ve Antalya...

Yemek Siparişinde Yeni Dönem Başlıyor

Yemek Siparişinde Yeni Dönem Başlıyor.   Yemekmotoru.com  yeni eki...

Facebook yemek siparişi almaya başlıyor

Facebook ABD'de Alternatif Yemek Sepeti'ni kullanıcılara açmaya hazırlanı...

Paran yoksa yemek bedava

Parası olmayana bu lokantada yemek bedavaKanada'nın Montreal kentinde lokantası olan Mü...

Başakşehir Yemek Siparişi

Başakşehir Yemek Siparişi:İstanbul Başakşehir'de an itibariyle, 19 restora...

Denizli Yemek Siparişi

Denizli Yemek Siparişi: Yemek Motoru, Denizli'de, an it...

Antalya Yemek Siparişi

Antalya Yemek Siparişi: Yemek Motoru, Antalya'da, an it...

Eskişehir Yemek Siparişi

Eskişehir Yemek Siparişi: Yemek Motoru, Eskişehir'de, a...

Ankara Yemek Siparişi

Ankara Yemek Siparişi: Yemek Motoru, Ankara'da, an itib...

İzmir Yemek Siparişi

İzmir Yemek Siparişi: Yemek Motoru, İzmir'de, an itibar...