Kategori:
Serbest Kürsü
30.6.2016

Online yemek siparişi verenlerin, en çok yaşadıkları sıkıntılar.

Online yemek siparişi verenlerin en çok yaşadıkları sıkıntılar.
Online yemek siparişi verirken, en çok  yaşanan sıkıntılardan bir tanesi, Online Kredi kartı ile ödeme yapmak.
Online kredi kartı ile yapılan ödemelerde, restoranların herhangi bir sorundan dolayı, iptal edilen siparişlerin ödeme iadeleri, ortalama 15 gün içinde müşterinin kredi kartına iadesi gerçekleşiyor.

Bu durum müşteriler için inanılmaz şekilde can sıkıcı oluyor.
Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için, Yemekmotoru.com, Online kredi kartı'nı devreye sokmuyor.
Bir gün teknoloji olarak biraz daha ileri gidilir ve sipariş onaylandıktan sonra kredi kartından ödeme çekilmiş olursa, işte o Zaman Yemekmotoru.com'da Online kredi kartıyla ödeme yapmayı devreye sokacaktır.

Sipariş veren müşterilerin bir başka sorunu, bazı yemek sitelerinin, "yemek sepeti" restoranlardan habersiz sunmuş oldukları promosyon, indirim, joker, gibi uygulamalar.

Promosyon, indirim, joker, Kulağa hoş gelsede, işin diğer boyutu can sıkıcı.

Bu uygulamalar, Restoranların bilgisi dışında zoraki yapıldığı için, bir çok restoran bu tarz siparişleri sürekli farklı bahanelerle iptal ediyor, tabiki bu durumda müşterilerin canını sıkıyor, özellikle eksisozluk'deki yorumlara göz attığımız Zaman, bir müşterinin, aynı anda 3-4 kez ayrı restorandan siparişinin iptal edildiğine şahit oluyoruz.
Yemekmotoru.com olarak, müşterilerimize bu tarz sıkıntılar yaşatmamak için, asla restoranlar adına İndirim, Promosyon, Joker, vb gibi şeyleri yapmıyoruz.
Ayrıca Yemekmotoru.com, bünyesinde bulunan restoranlardan, her hangi bir komisyon, ve sabit ücret almadığı için, restoranlar kendi istekleriyle, bol, bol, indirimler, promosyonlar yapıyorlar.
Bu durumdan dolayı, en ucuz yemeği Yemekmotoru.com'dan yiyebileceğinizi unutmayın.

Her restoran, kendi sisteminde İndirim, Promosyon, sunabilme yetkisine sahiptir, ve dilerse İndirim, Promosyon, yapar, kendi isteği ile yaptığı için, her hangi bir bahaneden dolayı siparişiniz iptal olmaz.
Sipariş iptalleriyle ilgili bir başka sorun, restoranların kapatma saatleri, restoran saat 12:30 da kapatıyorsa, genellikle 12 den sonra gelen siparişleri iptal ediyor.
Yemekmotoru.com, müşterilerine bu durumu yaşatmamak için, 12:30 da kapanacak restoranın, kapanış saatini 12:00 olarak tanımlıyor. Ve restoran kapatma saati yaklaştığı için sipariş iptallerini minimum seviyeye indiriyor.

Yemekmotoru.com gelişmiş alt yapısı sayesinde, vermiş olduğunuz siparişleri, siparişlerim bölümünden, anlık olarak takip etmenize olanak sunar.
Ayrıca her hangi bir nedenden dolayı siparişlerinizde iptal durumu oluşursa, bunu sistem size (sebebiyle birlikte) anlık olarak sms gönderir,
Sizde dakikalar, bazende saatlerce, iptal edilen yemek siparişinizi, oturup gelecek diye beklemezsiniz, anında alternatifleri değerlendirirsiniz.