Kategori:
Serbest Kürsü
20.1.2017

Sömestr Tatili Başlıyor.

Yazıyı Paylaş

Bu Makale 700 defa okundu

Okullarda yarıyıl tatili bugün başlıyor. Yaklaşık 18 milyon öğrencinin heyecanla beklediği yarıyıl tatili bugün başlıyor.

Öğrenciler 15 gün dinlenecekler. Yarıyıl tatili kaç gün sürecek? Sömestr tatiline girecek olan öğrencilerde heyecan dorukta. Karne alacak olan yaklaşık 18 milyon öğrenci 20 Ocak Cuma günü yarıyıl tatiline girecek. Öğrenciler 15 tatilde bir yandan dinlenme fırsatı bulacak bir yandan da yeni eğitim dönemine hazırlık yapacaklar. Yarıyıl tatili kaç gün sürecek sorusunun yanıtını merak eden öğrenciler ve veliler haberimizin devamından tüm detayları görebilirler.

Yarıyıl tatili kaç gün sürecek?

Yarıyıl tatili 20 Ocak 2017 tarihinde başlayacak. Yarıyıl tatili ardından ikinci dönem 6 Şubat 2017 tarihinde başlayacak.

Yarıyıl tatili başlıyor

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen 20 Ocak Cuma gününden itibaren yarıyıl tatiline girecek. 2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci dönemi, 20 Ocak Cuma günü sona erecek. Cuma günü yaklaşık
18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen yarıyıl tatiline girecek. İki haftalık yarıyıl tatilinin ardından ikinci dönem, 6 Şubat'ta başlayacak.

NİSAN'DA TEOG

Eğitim öğretim yılı 9 Haziran'da tamamlanacak. 2017-2018 eğitim öğretim yılı ise 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak. İkinci dönemde 8. sınıf öğrencileri, Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden 26 ve 27 Nisan'da Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavlarına girecek. Mazeret sınavı da
20 ve 21 Mayıs'ta yapılacak.

YGS 12 MART'TA

TEOG sınav sonuçlarının haziranda açıklanması planlanıyor. Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart Pazar günü, ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 10 ve 11 Haziran ile 17 ve 18 Haziran'da beş oturumda gerçekleştirilecek.

 

İBB'den öğrencilere karne hediyesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.'nin 2015 yarıyıl tatilinden bu yana düzenlediği 'Karneni getir buzda kay' projesi bu yıl da devam ediyor.
'Karneni getir buzda kay' projesi ile karnesini getiren ilköğretim öğrencilerinin Silivrikapı Buz Pisti'nde ücretsiz buz pateni yapabildiği ve geçtiğimiz iki yıllık süreçte büyük ilgi gören etkinliğin üçüncüsü 20 Ocak - 5 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak. Etkinlik, Zeytinburnu'nda bulunan Silivrikapı Buz Pisti'nde 15 gün boyunca gerçekleştirilecek.
Etkinlik öncesi açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar,"Arkadaşlarımızla genç kardeşlerimizin karne heyecanlarını birlikte paylaşalım dedik. Onlara geçtiğimiz iki yılda böyle bir imkan sunmuş ve mutluluklarını gözlerinde görmüştük. Bu sene de yarıyılkarne tatili kapsamında buz patenini deneme şansına sahip olsunlar. Bu doğrultuda sömestr süresince karnesi ile gelen ilköğretim öğrencilerimize ücretsiz olarak buz pateni yaptırmak istiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş'ın bize sağladığı motivasyonla spor kültürünü şehrimize yerleştirebilmek adına birçok çalışma yaparak bakış açımızı değiştirmeye çalışıyoruz. Spor Kültürü'nün çocukluktan yerleştirileceğini ve her çocuğun bir branşa yeteneği olduğunu düşünüyoruz. Bu manada çocuklarımız gelsin tesislerimizde branşları denesin. Çünkü denemeden hiç bir çocuğun yeteneğini keşfetmemiz mümkün değil'' şeklinde konuştu.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen etkinliğe 20 Ocak - 5 Şubat tarihleri arasında karnesini getiren tüm ilköğretim öğrencileri faydalanabilecek.


Yazıyı Paylaş

Bu Makale 700 defa okundu
Cevap Yaz


Yeni Paylaşımları Bana Eposta İle Bildir.
Yorum Gönder

İlginizi Çekebilecek Diğer Paylaşımlarımız

Online sipariş sitelerinde bilgileriniz ne kadar güvende.

Online sipariş sitelerinde bilgileriniz ne kadar güvende. Emanet et...   Devamı Oku... 
Kategori |  Serbest Kürsü

YEMEK MOTORU BUGÜN TÜM YURTTA

Yemek Mottor Buğün tüm Yurtta. Bundan iki yıl ön...   Devamı Oku... 
Kategori |  Serbest Kürsü

FITIK HASTALIĞINIZ MI VAR ÇİĞ KÖFTE TÜKETİN

Eğer sizde boyun yada bel herhangİ bir fıtık hastalığına tutulduysanız artık beslenme alışkanlıkl...   Devamı Oku... 
Kategori |  Serbest Kürsü

DONDURULMUS LIMONUN INANILMAZ FAYDALARI

DONDURULMUS LIMONUN INANILMAZ FAYDALARI.Ziyan etmeden limonun tamamını nasıl kullanırsınız?...   Devamı Oku... 
Kategori |  Serbest Kürsü

Google süt yazınca

Süt ile ilgili kafanız karışık mi? Evet dediğinizi duyar gibiyim. En sık kullandığınız arama...   Devamı Oku... 
Kategori |  Serbest Kürsü

WhatsApp'dan gönderilen mesajları sil.

WhatsApp, gönderdiğiniz mesajların  okunmadan silinmesini sağlayan özelliği devrey...   Devamı Oku... 
Kategori |  Serbest Kürsü

Organik beslenmek lüks değil, zorunluluk!

Organik ve doğal beslenmek artık lüks değil, sağlığımızı korumak için bir zorunluluk....   Devamı Oku... 
Kategori |  Serbest Kürsü

Psilosibin depresyonu yok edecek.

Bilim insanları tarafından gerçekleştirilen araştırmalar sihirli mantar o...   Devamı Oku... 
Kategori |  Serbest Kürsü

Türk Kahvesinin Faydaları

Bilindiği üzere Türk kahvesi bizlerin hayatında bambaşka bir yeri vard...   Devamı Oku... 
Kategori |  Serbest Kürsü

Döner’se senindir!

Döner’se senindir!Anadolu’nun dünyaya armağanı döner, bugün...   Devamı Oku... 
Kategori |  Serbest Kürsü